fbpx

Jak zhubnout nohy

Pevné a štíhlé nohy jsou jedním ze symbolů krásy, není proto divu, že mnoho žen není spokojeno právě se svými nohami a rády by se na nich zbavily alespoň části tuku, který považují za přebytečný. Již bylo zmíněno, že opravdu pěkné nohy by měly být jak štíhlé, tak pevné. Proces tvarování nohou tak musí zahrnovat cvičení pro spalování tuků, stejně jako přiměřené posilování těch správných svalů, to vše samozřejmě doplněno o tu správnou dietu.

S TUKEM PRYČ

Způsob, jak se zbavit tuku jen z jednoho konkrétního místa na těle bohužel neznáme, hubnout je tak třeba komplexně. Základem jsou aerobní cvičení jako je běh, plavání, cyklistika, aerobik, zumba apod. Cvičit je samozřejmě potřeba důsledně a pravidelně, alespoň třikrát týdně po dobu minimálně 40 minut. Z diety je potom nutné odstranit „nezdravé“ tuky a konzumovat potraviny typu, nízkotučných sýrů, rybího masa apod. Častou chybou je přitom úplná eliminace sacharidů ze stravy, která má za následek spuštění stresových mechanismů a s ním spojeným ukládáním tuků namísto jejich spalování. Vhodné je také využívat sportovní přípravky jako jsou proteiny či spalovače tuku.

BODYFLEXNUTRITION DOPORUČUJE

POSILOVÁNÍ S MÍROU

Pevnost nohám zajistí posilování. To je nutné realizovat ve správné míře a správným způsobem, ženám totiž nejde o svaly velkého objemu. Ideální je cvičení typu pilates nebo powerjóga, které se zaměřují na menší, hlouběji uložené svaly, které mají na tvar nohou významný vliv. Nevyhýbejte se ani dřepům, s objemem to ale nepřehánějte. Pro tvarování lýtek jsou vhodné zase výpony na špičkách.

Vždy je na místě brát v potaz také genetický faktor, někdy se zkrátka můžete snažit sebevíc, ale i když máte krásně štíhlé tělo, např. lýtka se vám pořád zdají silná. V takových případech může být dosažení vytouženého stavu velmi náročné, někdy dokonce nemožné. Kromě těchto případů je ale cesta k dokonalému vytvarování nohou otevřená, potřeba je správný postup, vytrvalost, důslednost a v neposlední řadě také radost z toho, že pro sebe děláte něco pozitivního.