fbpx

Jak si udržet formu přes léto

Léto je tady a s ním přichází radost z venkovních aktivit, pláží a grilování. Ale jak si udržet fit postavu, když jsou všude dobrůtky a lákavé možnosti pro lenošení? Jako zakladatel BODYFLEXU, výživový specialista, a celoživotní sportovní nadšenec mám pár tipů, jak si udržet fit tělo během letních měsíců.

 

Zdravá strava

Základem udržení postavy je zdravá strava. Léto nabízí mnoho možností pro čerstvé ovoce a zeleninu, takže toho využijte. Místo těžkých jídel a sladkostí se zaměřte na lehké saláty, grilovanou zeleninu a ovoce. Snažte se konzumovat zeleninu a ovoce tepelně nezpracované. Takto získáte maximální množství vitamínů, minerálů a fytosterolů. V letních měsících jsou tyto potraviny také levnější, takže si dopřávejte, co si můžete dovolit.

Hydratace

V létě je důležité zajistit dostatečnou hydrataci. V teplých měsících ztrácíme pocením až o 60% více tekutin. Pijte hodně vody, která vám pomůže zůstat hydratovaní a zvládnout vysoké teploty. Navíc, správná hydratace může pomoci kontrolovat hlad a podpořit metabolismus.

 

Fitness tréninky

I přes lákavé venkovní aktivity a prázdniny je důležité navštěvovat pravidelně fitness centrum. Posilování nám pomáhá udržet svalovou hmotu, zlepšuje metabolismus a podporuje celkové zdraví a pohodu. Úplné vynechání posilovacího tréninku přes léto potom musíte dohánět na podzim. Nastavte si tedy plán a držte se ho.

Outdoorové cvičení

Kromě posilovny je léto skvělý čas pro outdoorové cvičení. Můžete běhat, jezdit na kole, plavat nebo provádět cvičení s vlastní vahou v parku. Outdoorové cvičení vám nejenom pomůže udržet formu, ale také vám dodá vitamin D ze slunce.

 

Zdravá sladká odměna

Někdy je třeba dopřát si sladkou odměnu. Místo sladkostí si vyberte ovoce. Já preferuji proteinový shake CFM Supreme a to konkrétně novou příchuť TROPICAL, kterou můžete objednat kliknutím na tlačítko níže. Neobsahuje žádný přidaný cukr a chutná jako ovocný shake!

Jít na produkt TEĎ

Léto je čas pro radost a relaxaci, ale to neznamená, že bychom měli zanedbávat naše tělo a zdraví. Dodržujte těchto pár jednoduchých tipů a užijte si léto plné energie a zdraví. Nezapomeňte, že zdravý životní styl je cestou k lepšímu já. Tak buďte fit a užijte si léto naplno!

Jirka Borkovec
zakladatel BODYFLEX Nutrition