fbpx

Jak nejlépe nabrat svalovou hmotu?

Hubnutí je posedlostí pro mnoho lidí, nejeden člověk si ale při pohledu do zrcadla naopak řekne, že by nebylo od věci trochu zesílit. Nabírání svalové hmoty ale není o nic jednodušší než hubnutí a každý, kdo se pro tuto cestu, na jejímž konci čeká přitažlivá osvalená postava, jistě uvítá alespoň stručný návod na to, jak svého cíle dosáhnout. V čem tedy proces nabírání svalové hmoty spočívá? Co je pro něj zásadní a čemu se v jeho průběhu raději vyhnout?

TŘI BODY, BEZ KTERÝCH TO NEPŮJDE

Snaha o růst svalové hmoty se vždy musí bezpodmínečně opírat o tři pilíře, kterými jsou poctivé cvičení, kvalitní dieta a důsledná regeneraceKaždý z těchto tří pilířů má zásadní význam a zájemce o svaly bez něj na kýžený výsledek buď nedosáhne vůbec, anebo výrazně pomaleji a pouze v mnohem menší míře, než by si představoval. I když genetika a somatotyp konkrétního člověka také hrají svoji roli, tři pilíře zůstávají naprostým základem a nelze je obejít.

BODYFLEXNUTRITION DOPORUČUJE

KVALITA JE OČ TU BĚŽÍ

Ani ve chvíli, kdy se člověk ztotožní s výše zmíněnými základními body, ale stále ještě nemá vyhráno. Není totiž cvičení jako cvičení a dieta má také svá pravidla, jejichž porušením významně snížíte efektivitu svého snažení. Zkrátka a dobře, zvláště v počátcích svého snažení by měl člověk oslovit profesionály a nechat si ve všech oblastech poradit. Špatně prováděné cviky nejen, že nepovedou k růstu svalů, ale ještě si jimi člověk může zničit držení těla apod.

Podobné je to s dietou. Jistě je pro růst svalů potřebné přijímat dostatek proteinů, to ale neznamená, že do sebe musíte nutně cpát proteinové doplňky od rána do večera. Kreatin má také pozitivní efekt pokud s ním zacházíte opatrně, pokud jej přijmete moc, zbytečně zatížíte organismus. Tímto způsobem bychom mohli pokračovat ještě dlouho, nastupujete-li tedy na cestu vedoucí k zesílení postavy, mějte na paměti, že cvičení, dieta i regenerace jsou stejně důležité a musí být prováděny správně. Pokud tomu tak bude, máte velkou šanci na úspěch a naplnění všech vašich cílů!