fbpx

Co jste nevěděli o enzymech? Překvapivé úlohy v našem těle.

Když se řekne “enzymy”, většina z nás automaticky pomyslí na trávení. Ale víte, že enzymy mají mnohem širší spektrum působení v našem těle? Dnes se podíváme na několik méně známých, ale stejně důležitých funkcí enzymů a také na to, proč je důležité doplňovat je, například pomocí mého produktu MultiEnzyme.

Enzymy: Nejen pro trávení

Ano, enzymy jsou klíčové pro trávení, ale jejich role je mnohem rozmanitější:

  1. Regulace zánětů

Enzymy hrají důležitou roli v modulaci zánětlivých procesů v našem těle. Pomáhají regulovat a udržovat zánět na správné úrovni, což je zásadní pro zdravou funkci imunitního systému. Velký význam také mají pro snižování zánětů kloubů a úponu, což uvítají snad všichni. Já jsem díky enzymů schopný fungovat jako by mi bylo 20.

  1. Snižování kyselosti

Některé enzymy pracují na udržování optimální kyselosti v různých částech těla, což je důležité pro správnou funkci orgánů a prevenci různých onemocnění. Snižováni zakyselení organizmu je velmi zásadní i pro regeneraci jak svalové, tak nervové soustavy.

Nedostatek enzymů v moderní stravě

Většina z nás jsme zatěžování zejména “mrtvou” tj. tepelně upravenou stravou, která neobsahuje enzymy žádné, protože jsou zničeny při teplotách nad 40 stupňů celsia. Tyto “ztracené” enzymy jsou ale potřeba pro trávení, takže si je tělo musí vytvořit v mnohem větším množství, než kdybychom konzumovali stravu v přirozeném stavu (syrovou).

Pokud se naše tělo soustředí na zvýšenou produkci enzymů k trávení, pak už nemá dostatek kapacity k enzymatické aktivitě pro jiné procesy v těle.

Důležitost doplňování enzymů

Protože naše běžná strava často neposkytuje dostatek enzymů, je důležité je doplňovat. Můj produkt, MultiEnzyme je navržen tak, aby poskytoval široké spektrum enzymů nezbytných pro optimální zdraví.

Jak MultiEnzyme pomáhá:

  • Podpora trávení: Zlepšuje trávení a vstřebávání živin.
  • Regulace zánětů a kyselosti: Pomáhá tělu udržovat zdravou rovnováhu.
  • Komplexní funkce: Kombinace různých enzymů pro celkovou funkci všech tělesných funkcí.

Vlastní cestou ke zdraví jsem zjistil, že moderní strava nám často nedává vše, co naše tělo potřebuje. Proto jsem se zaměřil na vývoj produktu MultiEnzyme, abych pomohl ostatním lidem dosáhnout lepšího zdraví a vitality, stejně jako to pomohlo mě. MultiEnzyme není jen dalším doplňkem stravy; je to výsledek mé vášně pro zdraví a touhy poskytnout ostatním efektivní řešení pro podporu jejich tělesného a duševního blaha.

Jirka Borkovec
zakladatel BODYFLEX Nutrition