Jak nabrat svalovou hmotu?

 

0

Svět fitness můžeme rozdělit na dvě skupiny, lidé v té první se snaží svoji hmotnost zredukovat, cílem těch ve druhé skupině je potom téměř pravý opak – nárůst svalové hmoty. Stejně jako je hubnutí spojeno s celou řadou mýtů, legend a polopravd, týká se to samé i nabírání svalové hmoty. Rozhodně přitom nejde jen o vlastní cvičení, stejný význam má i životospráva a stravovací návyky, které musí trénink doplňovat. Zjednodušeně řečeno, je třeba, aby vytoužené svaly měly z čeho růst. Stejně tak platí (a opět je to podobné jako u hubnutí), že klíčem k úspěchu je psychika. Kudy tedy vede cesta k růstu svalové hmoty?

I psychika je důležitá!

Ponechme stranou konkrétní cvičební plány, těm se budeme věnovat někdy jindy, a zaměřme se spíše na obecná pravidla. Již bylo řečeno, že vrcholně důležitá je psychika. Skrze ní totiž vede cesta k neochotě činit jakékoliv kompromisy, které by mohly naši snahu zmařit. Poctivost, nekompromisní důslednost, pozitivní motivace: to jsou základní pravidla každého úspěšného sportovce. Konkrétně to zdaleka neznamená jen vůli k odcvičení celé sady, ale také k dodržování všech pravidel správné životosprávy. V tomto kontextu můžeme zmínit např. dostatek spánku, dostatečnou hydrataci, vyhýbání se alkoholu a kouření či již zmíněnou dietu koncipovanou tak, aby tělu nárůst svalů umožnila.

Jak na samotný nárůst

1.-Jak-na-samotný-nárůst

Pro nárůst svalové hmoty je dostatečný přísun bílkovin (proteinů). Ty by měly tvořit až 25 % složení jídla. Sacharidy a tuky, další dvě základní složky naší potravy bychom potom měli přijímat v poměru 60 % a 15 %. V průběhu procesu nabírání svalové hmoty je potřeba jíst často, třeba 6x až 7x denně, budete-li hladoví, žádných skvělých výsledků zkrátka nedosáhnete.

Rozhodli jste se vstoupit do procesu nabírání svalové hmoty? Nezbývá než vám popřát pevnou vůli a mnoho štěstí!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.